Meie lugu

Kuidas sai alguse Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Selts ehk TÜKS?

Tegelikult pole me esimesed keemiatudengid, kes tulevad välja ideega luua oma selts. Mitu aastat enne meid üritasid samuti aktiivsed tudengid oma erialaseltsi luua ning korraldasid mõned üritusedki, kuid kahjuks jäi tol korral ametlik registreerimine tegemata ning aktiivsemad eestvedajad lõpetasid kooli ära.

Esimene “mitteametlik” koosolek-kokkusaamine toimus 2018. aasta kevadel. Kokku tuli umbes 20 keemikut ja mõned materjaliteadlased. Arutasime, mida me tahaksime teha ning kõlama jäi mitmeid põhjuseid, miks oleks ka keemikutele vaja oma seltsi. Näiteks oli varasemalt keemikute kursuste vaheline suhtlus väga vähene, Chemicumi laborites on peidus palju põnevaid inimesi, kellega tahaks ka vahepeal kokku saada ning midagi toredat ette võtta. Samuti väitsid materjaliteadlased, et tegelikult on sõltuvalt suunast mõne materjaliteadlase jaoks keemia lähedasem eriala kui füüsika.

Ja ometigi – kui seltsi loomiseks tuleb nii suur seltskond kokku, siis võib uskuda, et TÜKSi asutamine oli igati õige samm!